CRCW12068K25FKEAHP
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
CRCW12068K25FKEAHP
CRCW12068K25FKEAHP
型号
CRCW12068K25FKEAHP
描述
RES SMD 8.25K OHM 1% 3/4W 1206
数据表
CRCW12068K25FKEAHP.pdf
交付服务
CRCW12068K25FKEAHP
内容 *
    CRCW12068K25FKEAHP 规格
    SeriesCRCW-HP
    Part StatusActive
    Resistance8.25 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)