CRCW1206120KJNEAHP
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
CRCW1206120KJNEAHP
CRCW1206120KJNEAHP
型号
CRCW1206120KJNEAHP
描述
RES SMD 120K OHM 5% 3/4W 1206
数据表
CRCW1206120KJNEAHP.pdf
交付服务
CRCW1206120KJNEAHP
内容 *
    CRCW1206120KJNEAHP 规格
    SeriesCRCW-HP
    Part StatusActive
    Resistance120 kOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)