AR0402FR-07681RL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
AR0402FR-07681RL
AR0402FR-07681RL
型号
AR0402FR-07681RL
品牌
Yageo
描述
RES SMD 681 OHM 1% 1/16W 0402
数据表
AR0402FR-07681RL.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
AR0402FR-07681RL
内容 *
    AR0402FR-07681RL 规格
    SeriesAR
    Part StatusActive
    Resistance681 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    FeaturesMoisture Resistant
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)