742C043471JP
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
742C043471JP
742C043471JP
型号
742C043471JP
品牌
描述
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0606
数据表
742C043471JP.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
742C043471JP
内容 *
    742C043471JP 规格
    Series742
    Part StatusActive
    Circuit TypeIsolated
    Resistance (Ohms)470
    Tolerance±5%
    Number of Resistors2
    Resistor Matching Ratio-
    Number of Pins4
    Power Per Element62.5mW
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Applications-
    Mounting TypeSurface Mount
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)