741X163105JP
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
741X163105JP
741X163105JP
型号
741X163105JP
品牌
描述
RES ARRAY 8 RES 1M OHM 1506
数据表
741X163105JP.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
741X163105JP
内容 *
    741X163105JP 规格
    Series741
    Part StatusActive
    Circuit TypeIsolated
    Resistance (Ohms)1M
    Tolerance±5%
    Number of Resistors8
    Resistor Matching Ratio-
    Number of Pins16
    Power Per Element62.5mW
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Applications-
    Mounting TypeSurface Mount
    Supplier Device Package-
    Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)