741C0831001FP
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
741C0831001FP
741C0831001FP
型号
741C0831001FP
品牌
描述
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0804
数据表
741C0831001FP.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
741C0831001FP
内容 *
    741C0831001FP 规格
    Series741
    Part StatusActive
    Circuit TypeIsolated
    Resistance (Ohms)1k
    Tolerance±1%
    Number of Resistors4
    Resistor Matching Ratio-
    Number of Pins8
    Power Per Element62.5mW
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Applications-
    Mounting TypeSurface Mount
    Supplier Device Package-
    Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)