TSW-205-23-T-S
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
TSW-205-23-T-S
TSW-205-23-T-S
型号
TSW-205-23-T-S
描述
CONN HDR .100" 5POS
数据表
TSW-205-23-T-S.pdf
交付服务
TSW-205-23-T-S
内容 *
    TSW-205-23-T-S 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
    Number of Positions5
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.115" (2.92mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.445" (11.30mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.230" (5.84mm)