TSW-110-17-T-S
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
TSW-110-17-T-S
TSW-110-17-T-S
型号
TSW-110-17-T-S
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
TSW-110-17-T-S.pdf
交付服务
TSW-110-17-T-S
内容 *
    TSW-110-17-T-S 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
    Number of Positions10
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.110" (2.79mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.830" (21.08mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.620" (15.75mm)