PRPC020SAAN-RC
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
PRPC020SAAN-RC
PRPC020SAAN-RC
型号
PRPC020SAAN-RC
描述
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
数据表
PRPC020SAAN-RC.pdf
交付服务
PRPC020SAAN-RC
内容 *
    PRPC020SAAN-RC 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.098" (2.50mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
    Number of Positions20
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostGold
    Contact Length - Post0.120" (3.05mm)
    Current Rating (Amps)3A per Contact
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.448" (11.39mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.230" (5.84mm)