PRPC014SFAN-RC
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
PRPC014SFAN-RC
PRPC014SFAN-RC
型号
PRPC014SFAN-RC
描述
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
数据表
PRPC014SFAN-RC.pdf
交付服务
PRPC014SFAN-RC
内容 *
    PRPC014SFAN-RC 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.098" (2.50mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
    Number of Positions14
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostGold
    Contact Length - Post0.120" (3.05mm)
    Current Rating (Amps)3A per Contact
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.537" (13.63mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.318" (8.08mm)