PEC14SBAN
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
PEC14SBAN
PEC14SBAN
型号
PEC14SBAN
描述
CONN HEADER R/A 14POS 2.54MM
数据表
PEC14SBAN.pdf
交付服务
PEC14SBAN
内容 *
    PEC14SBAN 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.140" (3.56mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
    Number of Positions14
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.100" (2.54mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.230" (5.84mm)