PBC11SFAN
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
PBC11SFAN
PBC11SFAN
型号
PBC11SFAN
描述
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
数据表
PBC11SFAN.pdf
交付服务
PBC11SFAN
内容 *
    PBC11SFAN 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
    Number of Positions11
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.120" (3.05mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.538" (13.67mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.318" (8.08mm)