NRPN151PAEN-RC
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
NRPN151PAEN-RC
NRPN151PAEN-RC
型号
NRPN151PAEN-RC
品牌
Sullins Connector Solutions
描述
CONN HEADER VERT 15POS 2MM
数据表
NRPN151PAEN-RC.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
NRPN151PAEN-RC
内容 *
    NRPN151PAEN-RC 规格
    Series
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Board or Cable
    Features-
    ShroudingUnshrouded
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating150V
    Contact MaterialBrass
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.079" (2.00mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyamide (PA6T), Nylon 6T
    Number of Positions15
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostGold
    Contact Length - Post0.110" (2.79mm)
    Current Rating (Amps)2A
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.331" (8.40mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.141" (3.60mm)