N3433-5303RB
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
N3433-5303RB
N3433-5303RB
型号
N3433-5303RB
品牌
3M
描述
CONN HEADER R/A 50POS 2.54MM
数据表
N3433-5303RB.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
N3433-5303RB
内容 *
    N3433-5303RB 规格
    Series3000
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Board or Cable
    FeaturesKeying Slot, Mounting Flange
    ShroudingShrouded - 4 Wall
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Connector TypeHeader
    Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Long
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Voltage Rating-
    Contact MaterialCopper Alloy
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.340" (8.64mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
    Number of Positions50
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.155" (3.94mm)
    Current Rating (Amps)1.75A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.240" (6.10mm)