MTSW-205-09-T-S-540
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-205-09-T-S-540
MTSW-205-09-T-S-540
型号
MTSW-205-09-T-S-540
描述
CONN HEADER VERT 5POS 5.08MM
数据表
MTSW-205-09-T-S-540.pdf
交付服务
MTSW-205-09-T-S-540
内容 *
    MTSW-205-09-T-S-540 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions5
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.730" (18.54mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.540" (13.72mm)