MTSW-204-22-T-S-440
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-204-22-T-S-440
MTSW-204-22-T-S-440
型号
MTSW-204-22-T-S-440
描述
CONN HEADER VERT 4POS 5.08MM
数据表
MTSW-204-22-T-S-440.pdf
交付服务
MTSW-204-22-T-S-440
内容 *
    MTSW-204-22-T-S-440 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.630" (16.00mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.440" (11.17mm)