MTSW-204-08-T-S-260
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-204-08-T-S-260
MTSW-204-08-T-S-260
型号
MTSW-204-08-T-S-260
描述
CONN HEADER VERT 4POS 5.08MM
数据表
MTSW-204-08-T-S-260.pdf
交付服务
MTSW-204-08-T-S-260
内容 *
    MTSW-204-08-T-S-260 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.170" (4.32mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.530" (13.46mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.260" (6.60mm)