MTSW-110-09-T-S-473
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-110-09-T-S-473
MTSW-110-09-T-S-473
型号
MTSW-110-09-T-S-473
品牌
Samtec Inc.
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
MTSW-110-09-T-S-473.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
MTSW-110-09-T-S-473
内容 *
    MTSW-110-09-T-S-473 规格
    SeriesFlex Stack, MTSW
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Board or Cable
    Features-
    ShroudingUnshrouded
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Voltage Rating-
    Contact MaterialPhosphor Bronze
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions10
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.157" (4.00mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.730" (18.54mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.473" (12.01mm)