MTSW-110-09-T-S-100
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-110-09-T-S-100
MTSW-110-09-T-S-100
型号
MTSW-110-09-T-S-100
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
MTSW-110-09-T-S-100.pdf
交付服务
MTSW-110-09-T-S-100
内容 *
    MTSW-110-09-T-S-100 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.530" (13.46mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.730" (18.54mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.100" (2.54mm)