MTSW-110-08-T-S-305
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-110-08-T-S-305
MTSW-110-08-T-S-305
型号
MTSW-110-08-T-S-305
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
MTSW-110-08-T-S-305.pdf
交付服务
MTSW-110-08-T-S-305
内容 *
    MTSW-110-08-T-S-305 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.125" (3.18mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.530" (13.46mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.305" (7.75mm)