MTSW-109-09-T-S-220
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-109-09-T-S-220
MTSW-109-09-T-S-220
型号
MTSW-109-09-T-S-220
描述
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
数据表
MTSW-109-09-T-S-220.pdf
交付服务
MTSW-109-09-T-S-220
内容 *
    MTSW-109-09-T-S-220 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions9
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.410" (10.41mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.730" (18.54mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.220" (5.59mm)