MTSW-109-07-T-S-125
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-109-07-T-S-125
MTSW-109-07-T-S-125
型号
MTSW-109-07-T-S-125
描述
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
数据表
MTSW-109-07-T-S-125.pdf
交付服务
MTSW-109-07-T-S-125
内容 *
    MTSW-109-07-T-S-125 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions9
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.205" (5.21mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.430" (10.92mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.125" (3.18mm)