MTSW-108-13-T-S-345
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-108-13-T-S-345
MTSW-108-13-T-S-345
型号
MTSW-108-13-T-S-345
描述
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
数据表
MTSW-108-13-T-S-345.pdf
交付服务
MTSW-108-13-T-S-345
内容 *
    MTSW-108-13-T-S-345 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions8
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.785" (19.94mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length1.230" (31.24mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.345" (8.76mm)