MTSW-107-21-T-S-1240
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-107-21-T-S-1240
MTSW-107-21-T-S-1240
型号
MTSW-107-21-T-S-1240
描述
CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM
数据表
MTSW-107-21-T-S-1240.pdf
交付服务
MTSW-107-21-T-S-1240
内容 *
    MTSW-107-21-T-S-1240 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions7
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length1.430" (36.32mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating1.240" (31.50mm)