MTSW-105-24-T-S-125-RA
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-105-24-T-S-125-RA
MTSW-105-24-T-S-125-RA
型号
MTSW-105-24-T-S-125-RA
描述
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM
数据表
MTSW-105-24-T-S-125-RA.pdf
交付服务
MTSW-105-24-T-S-125-RA
内容 *
    MTSW-105-24-T-S-125-RA 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.119" (3.02mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions5
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.125" (3.18mm)