MTSW-105-24-T-D-270
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-105-24-T-D-270
MTSW-105-24-T-D-270
型号
MTSW-105-24-T-D-270
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
MTSW-105-24-T-D-270.pdf
交付服务
MTSW-105-24-T-D-270
内容 *
    MTSW-105-24-T-D-270 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions10
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.110" (2.79mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.480" (12.19mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.270" (6.86mm)