MTSW-104-09-L-S-200-LL
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-104-09-L-S-200-LL
MTSW-104-09-L-S-200-LL
型号
MTSW-104-09-L-S-200-LL
描述
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
数据表
MTSW-104-09-L-S-200-LL.pdf
交付服务
MTSW-104-09-L-S-200-LL
内容 *
    MTSW-104-09-L-S-200-LL 规格
    Part StatusActive
    TerminationKinked Pin, Solder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions4
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.430" (10.92mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.730" (18.54mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.200" (5.08mm)