MTSW-102-12-T-D-730-RA
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTSW-102-12-T-D-730-RA
MTSW-102-12-T-D-730-RA
型号
MTSW-102-12-T-D-730-RA
品牌
Samtec Inc.
描述
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
数据表
MTSW-102-12-T-D-730-RA.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
MTSW-102-12-T-D-730-RA
内容 *
    MTSW-102-12-T-D-730-RA 规格
    SeriesFlex Stack, MTSW
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Board or Cable
    Features-
    ShroudingUnshrouded
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Voltage Rating-
    Contact MaterialPhosphor Bronze
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.219" (5.56mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyester, Glass Filled
    Number of Positions4
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.730" (18.54mm)