MTMS-104-52-T-D-200
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMS-104-52-T-D-200
MTMS-104-52-T-D-200
型号
MTMS-104-52-T-D-200
描述
CONN HDR .050" 8POS
数据表
MTMS-104-52-T-D-200.pdf
交付服务
MTMS-104-52-T-D-200
内容 *
    MTMS-104-52-T-D-200 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.050" (1.27mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions8
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.125" (3.18mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.425" (10.80mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.200" (5.08mm)