MTMS-102-52-G-S-205
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMS-102-52-G-S-205
MTMS-102-52-G-S-205
型号
MTMS-102-52-G-S-205
描述
CONN HDR .050" 2POS
数据表
MTMS-102-52-G-S-205.pdf
交付服务
MTMS-102-52-G-S-205
内容 *
    MTMS-102-52-G-S-205 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.050" (1.27mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions2
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostGold
    Contact Length - Post0.120" (3.05mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.425" (10.80mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.205" (5.21mm)