MTMS-102-25-S-S-125
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMS-102-25-S-S-125
MTMS-102-25-S-S-125
型号
MTMS-102-25-S-S-125
描述
CONN HDR .050" 2POS
数据表
MTMS-102-25-S-S-125.pdf
交付服务
MTMS-102-25-S-S-125
内容 *
    MTMS-102-25-S-S-125 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.050" (1.27mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions2
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.105" (2.67mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.330" (8.38mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.125" (3.18mm)