MTMM-108-07-T-S-256
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMM-108-07-T-S-256
MTMM-108-07-T-S-256
型号
MTMM-108-07-T-S-256
描述
CONN HEADER VERT 8POS 2MM
数据表
MTMM-108-07-T-S-256.pdf
交付服务
MTMM-108-07-T-S-256
内容 *
    MTMM-108-07-T-S-256 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.059" (1.50mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions8
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.456" (11.58mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.256" (6.50mm)