MTMM-106-04-T-S-200
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMM-106-04-T-S-200
MTMM-106-04-T-S-200
型号
MTMM-106-04-T-S-200
描述
CONN HEADER VERT 6POS 2MM
数据表
MTMM-106-04-T-S-200.pdf
交付服务
MTMM-106-04-T-S-200
内容 *
    MTMM-106-04-T-S-200 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.059" (1.50mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions6
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.323" (8.20mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.200" (5.08mm)