MTMM-104-03-T-D-126
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMM-104-03-T-D-126
MTMM-104-03-T-D-126
型号
MTMM-104-03-T-D-126
描述
CONN HEADER VERT 8POS 2MM
数据表
MTMM-104-03-T-D-126.pdf
交付服务
MTMM-104-03-T-D-126
内容 *
    MTMM-104-03-T-D-126 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.059" (1.50mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions8
    Row Spacing - Mating0.079" (2.00mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.302" (7.67mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.126" (3.20mm)