MTMM-104-02-T-D-155
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTMM-104-02-T-D-155
MTMM-104-02-T-D-155
型号
MTMM-104-02-T-D-155
品牌
Samtec Inc.
描述
CONN HEADER VERT 8POS 2MM
数据表
MTMM-104-02-T-D-155.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
MTMM-104-02-T-D-155
内容 *
    MTMM-104-02-T-D-155 规格
    SeriesMTMM
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Board or Cable
    Features-
    ShroudingUnshrouded
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader, Cuttable
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating-
    Contact MaterialPhosphor Bronze
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.059" (1.50mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions8
    Row Spacing - Mating0.079" (2.00mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.255" (6.48mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.155" (3.94mm)