MTLW-107-08-T-S-420
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTLW-107-08-T-S-420
MTLW-107-08-T-S-420
型号
MTLW-107-08-T-S-420
描述
CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM
数据表
MTLW-107-08-T-S-420.pdf
交付服务
MTLW-107-08-T-S-420
内容 *
    MTLW-107-08-T-S-420 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.060" (1.52mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions7
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.050" (1.27mm)
    Current Rating (Amps)5.2A per Contact
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.530" (13.46mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.420" (10.67mm)