MTLW-106-06-T-S-125
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
MTLW-106-06-T-S-125
MTLW-106-06-T-S-125
型号
MTLW-106-06-T-S-125
描述
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
数据表
MTLW-106-06-T-S-125.pdf
交付服务
MTLW-106-06-T-S-125
内容 *
    MTLW-106-06-T-S-125 规格
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.060" (1.52mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions6
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.115" (2.92mm)
    Current Rating (Amps)5.2A per Contact
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.300" (7.62mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.125" (3.18mm)