HTSW-204-23-T-S
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HTSW-204-23-T-S
HTSW-204-23-T-S
型号
HTSW-204-23-T-S
品牌
Samtec Inc.
描述
CONN HEADER VERT 4POS 5.08MM
数据表
HTSW-204-23-T-S.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
HTSW-204-23-T-S
内容 *
    HTSW-204-23-T-S 规格
    SeriesHTSW
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Board or Cable
    Features-
    ShroudingUnshrouded
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeHeader
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Voltage Rating-
    Contact MaterialPhosphor Bronze
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions4
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.115" (2.92mm)
    Current Rating (Amps)Varies by Wire Gauge
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.445" (11.30mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.230" (5.84mm)