HTSW-105-06-T-D
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HTSW-105-06-T-D
HTSW-105-06-T-D
型号
HTSW-105-06-T-D
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
HTSW-105-06-T-D.pdf
交付服务
HTSW-105-06-T-D
内容 *
    HTSW-105-06-T-D 规格
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions10
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.095" (2.41mm)
    Current Rating (Amps)Varies by Wire Gauge
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.300" (7.62mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.105" (2.67mm)