HMTSW-203-06-T-S-100
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-203-06-T-S-100
HMTSW-203-06-T-S-100
型号
HMTSW-203-06-T-S-100
描述
CONN HEADER VERT 3POS 5.08MM
数据表
HMTSW-203-06-T-S-100.pdf
交付服务
HMTSW-203-06-T-S-100
内容 *
    HMTSW-203-06-T-S-100 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions3
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.100" (2.54mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.300" (7.62mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.100" (2.54mm)