HMTSW-202-23-S-S-230
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-202-23-S-S-230
HMTSW-202-23-S-S-230
型号
HMTSW-202-23-S-S-230
描述
CONN HEADER VERT 2POS 5.08MM
数据表
HMTSW-202-23-S-S-230.pdf
交付服务
HMTSW-202-23-S-S-230
内容 *
    HMTSW-202-23-S-S-230 规格
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions2
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.115" (2.92mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.445" (11.30mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.230" (5.84mm)