HMTSW-202-09-LM-S-430-RA
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-202-09-LM-S-430-RA
HMTSW-202-09-LM-S-430-RA
型号
HMTSW-202-09-LM-S-430-RA
描述
CONN HEADER R/A 2POS 5.08MM
数据表
HMTSW-202-09-LM-S-430-RA.pdf
交付服务
HMTSW-202-09-LM-S-430-RA
内容 *
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.200" (5.08mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.119" (3.02mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions2
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.430" (10.92mm)