HMTSW-109-06-T-S-125
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-109-06-T-S-125
HMTSW-109-06-T-S-125
型号
HMTSW-109-06-T-S-125
描述
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
数据表
HMTSW-109-06-T-S-125.pdf
交付服务
HMTSW-109-06-T-S-125
内容 *
    HMTSW-109-06-T-S-125 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions9
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.075" (1.91mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.300" (7.62mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.125" (3.18mm)