HMTSW-106-11-T-S-625
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-106-11-T-S-625
HMTSW-106-11-T-S-625
型号
HMTSW-106-11-T-S-625
描述
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
数据表
HMTSW-106-11-T-S-625.pdf
交付服务
HMTSW-106-11-T-S-625
内容 *
    HMTSW-106-11-T-S-625 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions6
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.205" (5.21mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.930" (23.62mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.625" (15.88mm)