HMTSW-105-08-T-D-150
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-105-08-T-D-150
HMTSW-105-08-T-D-150
型号
HMTSW-105-08-T-D-150
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
HMTSW-105-08-T-D-150.pdf
交付服务
HMTSW-105-08-T-D-150
内容 *
    HMTSW-105-08-T-D-150 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions10
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.280" (7.11mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.530" (13.46mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.150" (3.81mm)