HMTSW-105-07-T-D-240
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-105-07-T-D-240
HMTSW-105-07-T-D-240
型号
HMTSW-105-07-T-D-240
描述
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
数据表
HMTSW-105-07-T-D-240.pdf
交付服务
HMTSW-105-07-T-D-240
内容 *
    HMTSW-105-07-T-D-240 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions10
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Overall Contact Length0.430" (10.92mm)
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.240" (6.10mm)