HMTSW-104-08-G-S-250
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-104-08-G-S-250
HMTSW-104-08-G-S-250
型号
HMTSW-104-08-G-S-250
描述
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
数据表
HMTSW-104-08-G-S-250.pdf
交付服务
HMTSW-104-08-G-S-250
内容 *
    HMTSW-104-08-G-S-250 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions4
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostGold
    Contact Length - Post0.180" (4.57mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.530" (13.46mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.250" (6.35mm)