HMTSW-103-08-S-S-320
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-103-08-S-S-320
HMTSW-103-08-S-S-320
型号
HMTSW-103-08-S-S-320
描述
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
数据表
HMTSW-103-08-S-S-320.pdf
交付服务
HMTSW-103-08-S-S-320
内容 *
    HMTSW-103-08-S-S-320 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions3
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.110" (2.79mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.530" (13.46mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.320" (8.13mm)