HMTSW-102-22-L-S-200
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-102-22-L-S-200
HMTSW-102-22-L-S-200
型号
HMTSW-102-22-L-S-200
描述
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
数据表
HMTSW-102-22-L-S-200.pdf
交付服务
HMTSW-102-22-L-S-200
内容 *
    HMTSW-102-22-L-S-200 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions2
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.330" (8.38mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length0.630" (16.00mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating0.200" (5.08mm)