HMTSW-102-21-G-D-1240
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
HMTSW-102-21-G-D-1240
HMTSW-102-21-G-D-1240
型号
HMTSW-102-21-G-D-1240
描述
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
数据表
HMTSW-102-21-G-D-1240.pdf
交付服务
HMTSW-102-21-G-D-1240
内容 *
    HMTSW-102-21-G-D-1240 规格
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows2
    Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
    Insulation ColorNatural
    Insulation Height0.100" (2.54mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP)
    Number of Positions4
    Row Spacing - Mating0.100" (2.54mm)
    Contact Finish - PostGold
    Contact Length - Post0.090" (2.29mm)
    Current Rating (Amps)3A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Overall Contact Length1.430" (36.32mm)
    Contact Finish - MatingGold
    Contact Length - Mating1.240" (31.50mm)